Lepiej odnowić niż wymienić czyli auto detailing

Jest naprawdę wiele osób, którzy pałają bezgraniczną, prawdziwą miłością do swoich pojazdów. Dbają o nie i są gotowi rozszarpać za każde minimalne nawet ryski na karoserii. A jak wiadomo o takie rzeczy nietrudno, zwłaszcza kiedy parkujemy na ulicach albo parkingach pod supermarketem.

Co prawda staramy się zabezpieczać nasz lakier cienką warstwą jaką stanowi wosk, ta jednak sprawdza się tylko w delikatnych przypadkach. Potrafi zabezpieczyć auto przed szkodliwym działaniem toksyn, czy soli. Problemem stają się już jednak np. wystrzeliwujące spod opon kamienie.

Często też przez nasze miasto potrafią przejść wichury łamiące drzewa. Spadające gałęzie dla naszej karoserii nie są niczym dobrym. Wgniecenia, odpryski lakieru i zarysowania powodują ból z każdą kolejną sekundą z jaką spoglądamy na nasz samochód.
Do wszystkiego dochodzą nieuchronnie takie czynniki, jak korozja czy po prostu matowienie lakieru od słońca. Niszczy się także wnętrze, z każdym przejechanym kilometrem. Tapicerka się przeciera. Niejednokrotnie także jest poplamiona i brudna do tego stopnia, że ciężko rozpoznać jaki miała kolor, kiedy samochód był nowy.

Pytanie brzmi czy musimy wciąż cierpieć, patrząc na nasz ukochany samochód z którym mamy wiele wspomnień, a który popada w ruinę? Odpowiedź brzmi – nie. A właściwie odpowiedzią na te problemy jest usługa znana szerzej w środowisku motoryzacyjnym jako auto detailing.

Kompleksowemu czyszczeniu podlega wnętrze naszego samochodu. Mowa tutaj zarówno o fotelach i tapicerce, jak i o kokpicie czy podsufitce. Na dobrą sprawę wyczyszczone, odnowione i zakonserwowane zostaje praktycznie całe wnętrze. Podobne cuda dzieją się na zewnątrz. Oczyszczeniu podlega cała karoseria. Usuwane są wszystkie drobinki łącznie z chemikaliami, zanieczyszczeniami czy wgryzionymi w lakier pozostałościami po zimie. Następnie przystępuje się do wypolerowania całego pojazdu, przy użyciu pasty polerskiej – czasem ręcznie, najczęściej jednak maszynowo.

Ostatnim co oferuje nam auto detailing jest etap konserwacji. Dbamy o to, aby samochód po całym procesie renowacji, utrzymał trwały efekt na dłuższy czas. Do ochrony lakieru przed wpływem warunków atmosferycznych użyty może zostać już bardzo popularny wosk w postaci mleczka lub pasty.

Gaweł Moto Porady 0 komentarze/y

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.