Rodzina z dzieckiem – jaki samochód wybrać?

Panuje powszechne przekonanie, że idealnym samochodem dla rodziny z dzieckiem jest kombi. Czy rzeczywiście tak jest? Czy zakładając rodzinę należy zrezygnować ze sportowego pojazdu na rzecz dużego kombi? Co warto na ten temat wiedzieć?

Podczas przewożenia dziecka dobrym rozwiązaniem jest każdy samochód z przynajmniej czterema drzwiami. Okazuje się bowiem, że umieszczanie dziecka w foteliku z przedniego siedzenia jest trudne do wykonania. Dlatego więc warto postawić na samochód z czterema lub pięcioma drzwiami. Przegrywają więc już na starcie auta typu coupe czy hackbacki z trzema drzwiami.

Wydawać by się mogło, że w tej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie samochód kompaktowy. To takiego pojazdu łatwo jest zapakować fotelik dziecięcy, bo z tyłu jest całkiem sporo miejsca. Problemem może być jednak byt mały bagażnik. Z tego powodu stawiając na samochód kompaktowy, lepiej decydować się na kompaktowe kombi.

Dla rodziny z dzieckiem, ale nieco starszym dobrym rozwiązaniem może być klasyczny sedan, ale pod warunkiem, że auto nie będzie jednocześnie służyć do dłuższych, wakacyjnych wyjazdów. Kiedy w domu jest małe dziecko, lepiej postawić na kombi, w bagażniku którego jest miejsce również na wózek. Kombi lepiej sprawdza się również w przypadku wyjazdów na wakacje, na które zabiera się sporą ilość bagażu.

Dla rodzin z dzieckiem często polecane są także większe SUV-y. Ale i w tym przypadku wydaje się, że o wiele lepszym rozwiązaniem są wspomniane już wiele razy samochody kombi. Dlaczego? SUV-y z uwagi na podwyższony prześwit mają dość wysoki próg załadunkowy. Ponadto spalanie paliwa jest w SUV-ach znacznie wyższe niż w pojazdach typu kombi, to w budżecie rodziny ma ogromne znaczenie.

Rodziny z dzieckiem coraz częściej stawiają ponadto na funkcjonalne minivany. Są one godne polecenia, zwłaszcza że można w nich zainstalować trzeci rząd siedzeń. Takich samochodów na polskim rynku jest całkiem sporo. W takim samochodzie bez problemów zmieści się nawet rodzina wielodzietna. Dzięki trzeciemu rzędowi siedzeń zyskuje się także bardo dużą przestrzeń bagażową. To więc samochód idealny na wszelkiego rodzaju wyjazdy np. na wakacje.

Samochody typu kombi posiadają nieco mniejsze bagażniki niż minivany. Pozbawione są także tylnego rzędu siedzeń. Są jednocześnie znacznie niższe. Dzięki temu dobrze się prowadzą i zużywają relatywnie niewielką ilość paliwa. Samochody kombi są stosunkowo długie, pod tym względem przewyższają nawet minivany. Dlatego niestety trudniej się nimi parkuje. Jednocześnie są jednak bardzo pakowane, co w przypadku rodzin z dziećmi wydaje się mniej największe znaczenie.

Gaweł Moto Porady 0 komentarze/y

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.